HMT Polska Sp. z.o.o
Producent uniwersalnych blatów z naturalnego twardego drewna,
doskonałego na: stoły, blaty kuchenne, schody, parapety, elementy meblowe.
« Strona główna

INFORMACJE OGÓLNE

SPIS TREŚCI

I. BLATY Z DREWNA TWARDEGO... (z buka i dęba)

    Posiadają różnorodne, uniwersalne zastosowanie i są naturalnym wykończeniem do twojej kuchni oraz spełniają wszystkie wymagania.
Atrakcyjny wygląd powierzchni idealnie pasuje do stylu i kolorystyki pomieszczenia, posiadają wysoką wytrzymałość na zużycie powierzchni, oraz są bardzo łatwe w konserwacji.
To tylko kilka zalet blatów. Blaty twarde bukowe i dębowe olejowane są produktem odpornym na ciepło, wilgoć, intensywne użytkowanie. Jedwabista, olejowana powierzchnia uwydatnia kolor i ziarnistość drewna oraz jest łatwa w utrzymaniu czystości. Możliwe jest także olejowanie blatów olejami kolorowymi, które atrakcyjnie zmieniają wygląd drewna. (patrz galeria)


WYTRZYMAŁOŚĆ
Nasze blaty bukowe w kolorze złota nadają się do różnorakiego przeznaczenia w kuchni.
Są dostępne o grubości 27 mm i oferowane we wszystkich charakterystycznych ziarnistościach, sękach i tonacjach naturalnego drewna bukowego i dębowego, podobnie jak jakość blatów o grubości 40 mm.


Blaty bukowe, w szczególności konserwowane olejem ,,Rustic Oil" są wodoodporne, ale nie wodoszczelne.
Należy unikać narażania blatów na bezpośrednie strumienie wody.
Plamy wody powinny być natychmiast usunięte. Podobnie naczynia kuchenne, garnki, miski nie powinny być pozostawione na blacie do wyschnięcia.
Woda pozostająca na naczyniach w szczególności z metalu może pozostawiać plamy na blacie.


RZEMIEŚLNICTWO A JAKOŚĆ
Każdy blat jest wykonany z solidnych twardych fryzów, połączonych po długości w celu poprawienia wytrzymałości, klejonych najwyższej jakości ekologicznym klejem na bazie wodnej i następnie poddany olejowaniu zdrowym olejem "Rustic Oil", który nadaje powierzchni gładkość, wodoodporność i łatwość konserwacji.

II. - SERCEM TWOJEJ KUCHNI, DOMU I BIURA

"ŻYWOTNOŚĆ" BLATÓW
Nasze blaty są wykonane z założeniem wieloletniej trwałości. Powierzchnie olejowane wymagają minimalnej konserwacji, aby zapewnić trwałość na długie lata.

Uwaga:
powinny być ściśle przestrzegane szczegóły zawarte w instrukcji.
Po instalacji, blat powinien być delikatnie ręcznie przeszlifowany i pokryty warstwą ekologicznego oleju ,,Rustic Oil". Podczas długoletniego użytkowania, powierzchnia może stać się matowa. Pojedyncze zmatowienia należy usuwać za pomocą nylonowej szmatki namoczonej w oleju ,,Rustic Oil". Zarysowania, odbarwienia itp. należy usunąć za pomocą papieru ściernego przed ponownym olejowaniem. Po procesie olejowania zetrzeć nadmiar oleju i pozostawić do wyschnięcia.


Nasze blaty mają zastosowanie praktyczne. Są naturalnym pięknym dodatkiem w rzemiośle i innym hobby. Są doskonałe pod komputer, powierzchnia jest praktyczna, antystatyczna, antyalergiczna i łatwa w usuwaniu kurzu. Nadają się również do użytku publicznego, sklepów, a także jako trwałe podstawy pod urządzenia, narzędzia, zabawki lub książki.

KRAWĘDZIE BLATÓW:
Nasze blaty standardowo mają krawędzie proste. Na życzenie klienta istnieje możliwość obrobienia krawędzi (sfrezowania, zaokrąglania).Aby połączyć blat do ściany, możemy dostarczyć uniwersalne listwy wykańczające (maskujące). Listwy montowane są zawsze do ściany lub na krawędzi blatu przed ostateczną instalacją.III. PODSTAWOWE PARAMETRY BLATÓW

  • wilgotność: 8% ± 2%
  • długość blatu - max 5 m
  • szerokość blatu: standard 625 mm (max 1300 mm)
  • twardość wg. Brinella: 3,4 kg/mm²


Istnieje możliwość zamówienia wymiarów niestandardowych. Informacje na temat wykończenia blatów, instrukcje montażu oraz inne szczegóły możesz uzyskać w naszej firmie lub na stronie internetowej.

Powrót na stronę główną

© 2004 - 2024 P.W. MEDUZA Sp. z.o.o