HMT Polska Sp. z.o.o
Producent uniwersalnych blatów z naturalnego twardego drewna,
doskonałego na: stoły, blaty kuchenne, schody, parapety, elementy meblowe.
« Strona główna

ZALECANE OLEJE DO OLEJOWANIA

Kolor naturalny drewna:

RUSTIC OIL - instrukcja użycia

Rustic Oil Nr kat. produktu: 121500-EXP
RUSTIC OIL to olej samo-utwardzający, uretanowy jest przeznaczony zarówno jako podkład, jak i warstwa ostatnia.

Wskazówki użytkowania:
W przypadku stosowania jako pierwszej warstwy, powierzchnia musi być czysta, sucha, bez kurzu, tłuszczu, pozostałości mydła i wosku. Nierówności, brud lub odbarwienia usuwa się przez szlifowanie powierzchni papierem ściernym o ziarnistości 180. Kurz ze szlifowania usuwa się odkurzaczem lub wilgotną szmatką.

Pierwsza warstwa do drewna surowego:
Dla drewna o dużym wchłanianiu (np. buk.) użyć około 0,2 l RUSTIC OIL na m², natomiast dla drewna o mniejszym wchłanianiu (np. dąb, jesion) użyć około 0,1 l RUSTIC OIL na m². Nanieść olej równo po całej powierzchni. Przed wyschnięciem oleju, zebrać nadwyżkę oleju z miejsc bardziej błyszczących do miejsc bardziej matowych. Aby uniknąć efektu "połyskujących łat" należy zebrać nadmiar oleju w ciągu 30 minut dobrze wchłaniającą suchą szmatką. Ażeby uzyskać gładkość, należy pozostawić powierzchnię do wyschnięcia przez 12-16 godzin przed kolejnym nanoszeniem. Zobacz instrukcję: "Wykończenie dla drewna zagruntowanego".

Wykończenie dla drewna zagruntowanego:
Końcowe wykończenie jest przeprowadzane podobnie jak pierwsze. Wchłanianie oleju powinno być 0,02 l na m². Należy pozostawić podłogę do wyschnięcia przez 6-8 godzin i powtórzyć czynności. Po 24 godzinach od ostatniego olejowania podłoga jest gotowa do użytkowania. (Należy zapewnić dobrą wentylację pomieszczenia).

Konserwacja olejowanego drewna:
°Czyścić podłogę odkurzaczem. Zabarwienia usuwa się dobrze wyciśniętą wilgotną szmatką. Jeśli zajdzie potrzeba, użyć dobrze wyciśniętej szmatki z delikatnym roztworem płatków mydlanych. Jeśli powierzchnia zszarzeje i zmatowieje, powtórz czynności zgodnie z instrukcją "Wykończenie dla drewna zagruntowanego". Podłogi zabrudzone mogą być odnowione przez czyszczenie powierzchni czystą nylonową szmatką nam°Czoną w RUSTIC OIL. Zetrzeć nadmiar oleju w ciągu 30 minut.

Uwaga:
Nie należy używać do szlifowania gąbek metalowych, ponieważ może to prowadzić do odbarwienia drewna po kontakcie z wilgocią.

Dane techniczne:
Czas schnięcia: RUSTIC OIL schnie po około 8 godzinach w temperaturze pokojowej. Podłoga jest gotowa do użytkowania po 24 godzinach. Duże powierzchnie należy pozostawić do wyschnięcia przez noc.
Sposób nakładania: szmatka, podkładka nylonowa, pędzel, wałek lub natrysk
Wydajność: Pierwsza warstwa dla bardziej wchłaniających gatunków (np. buk): 5 - 10 m²/l. Końcowa warstwa dla mniej wchłaniających gatunków (np. dąb, jesion): 20 - 50 m²/l. Wykończenie drewna: 50 m²/l.
Rozcieńczanie: Może być rozcieńczany benzyną lakierniczą.
Czyszczenie narzędzi: benzyną lakierniczą
Temperatura pracy: min. 5°C
Przechowywanie: Może być przechowywany przez kilka lat w zamkniętym pojemniku w temp. 20°C. Nie wystawić na działanie temperatury powyżej 40°C!
Posiada atest PZH nr HK/B/1570/01/2003 Trzymać z dala od dzieci!
W przypadku zatrucia kontaktować się natychmiast z lekarzem i pokazać opakowanie lub etykietę.
Producent: Junckers Industrier A/S DK-4600 Køge, Denmark

RUSTIC TOP OIL - instrukcja użycia

Rustic Top Oil Nr kat. produktu: 130600-EXP
RUSTIC TOP OIL to olej wodny, bezwonny, szybko twardniejący.

Zastosowanie:
Do powierzchni drewnianych wewnątrz zagruntowanych lub olejowanych olejem RUSTIC OIL lub olejem RUSTIC SOLID 100.

Instrukcje:
Powierzchnia musi być całkowicie czysta, sucha, wolna od kurzu, tłuszczu, pasty i resztek detergentu. Nierówności, brud, plamy usuwa się przez delikatne szlifowanie papierem ściernym o ziarnistości 180-240 lub maszyną polerującą z dyskiem szlifującym o ziarnistości 120. Usunąć pył ze szlifowania odkurzaczem. Ważne, aby nie naruszyć warstwy oleju podkładowego i aby nakładać RUSTIC TOP OIL na oleje Junckersa. W przeciwnym wypadku należy zeszlifować powierzchnię i zagruntować olejem RUSTIC OIL lub RUSTIC SOLID 100. W przypadku podłóg: nalać trochę oleju na szmatkę podłogową i położyć równo, można również nałożyć olej pędzlem lub maszyną polerującą zaopatrzoną w podkładkę szmacianą. Powierzchnia po olejowaniu powinna schnąć w jasnym pomieszczeniu około 30-60 minut w temp. ok. 20°C. Jeżeli pozostaną jakiekolwiek plamy, należy po wysuszeniu wypolerować suchą gąbką ścierną lub na bardziej obszernych powierzchniach podkładką ścierną, szmatą podłogową lub maszyną polerującą zaopatrzoną w dysk polerujący. Powierzchnia olejowa będzie bardziej oporna na brud po polerowaniu.

Nieolejowane lub olejowane powierzchnie drewniane:
Podkład powinien być wykonany olejem RUSTIC TOP OIL lub RUSTIC SOLID 100.

Czyszczenie i konserwacja:
Codzienne czyszczenie powinno być wykonywane odkurzaczem po wytarciu dobrze wyciśniętą szmatką. Bardzo zabrudzone powierzchnie czyścić roztworem wodnym płatków mydlanych. Nie należy używać syntetycznych detergentów oraz innych silnych preparatów czyszczących. Ślady pasty do butów i inne podobne usuwa się benzyną lakierniczą. Powierzchnie m°Cno zużyte, zszarzałe mogą być odnowione lakierem RUSTIC TOP OIL, postępując w sposób opisany powyżej. Powierzchnie olejowane nie powinny być narażone na działanie wody przez pierwsze 3 dni.

Dane techniczne:
Wydajność: 60-80 m²/l
Stopień połysku: półmat
Czas schnięcia: 30-60 min.
Max czas schnięcia wynosi 24 godz. w temp. ok. 20°C.
Sposób nakładania: bawełnianą szmatką, szmatą podłogową lub maszyną polerującą
Rozcieńczanie: nie rozcieńcza się
Temperatura pracy: przynajmniej 10°C
Czyszczenie narzędzi: Wodą natychmiast po zakończeniu pracy.
Przechowywanie: 1 rok w zamkniętym opakowaniu w temperaturze od 0°C do 40°C. Nie wystawiać na mróz.
Posiada atest PZH nr HK/B/1570/02/2003 Trzymać z dala od dzieci!
W przypadku zatrucia kontaktować się natychmiast z lekarzem i pokazać opakowanie lub etykietę.
Producent: Junckers Industrier A/S DK-4600 Køge, Denmark
« Strona główna
© 2004 - 2024 P.W. MEDUZA Sp. z.o.o